Велеа живот ќе донесат, темнина и црнила донесоа и затоа одовде од Велес ќе им порачам – Колку побрзо заминете, толку побрзо ќе и се раздени на Македонија, а тоа ќе го видите веќе на следните претседателски избори. Овој народ ќе ви врати на следните претседателски избори, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестот во Велес.

Велеа живот ќе донесат, темнина и црнила донесоа и затоа одовде од Велес ќе им порачам – Колку побрзо заминете, толку…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Sonntag, 16. Dezember 2018Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.