Нема пасоши, регистарски таблички и свидетелства, со Заев државата не функционира, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Илјадници граѓани цел месец не можат да извадат патна исправа, а Спасовски вели дека нема проблем. Системот е буквално закочен и не функционира. Нема ниту регистарски таблички. Граѓаните чекаат и по повеќе од три недели за таблици. Наместо таблици добиваат потврди за движење кои важат само за Република Македонија, но не и за надвор од државата. Тие што имаат потреба од патување во странство, а купиле ново возило тоа не можат да го сторат затоа што Заев и Спасовски не си ја вршат работата. Најголема трагедија е тоа што владата не обезбедила ниту свидетелства за учениците, па наместо бесплатно, училиштата ги наплаќаат. Државниот апарат под капата на Заев буквално не може да ги пружи услугите кои со закон е должен да ги врши. Ваквата неспособност ги чини граѓаните и време и пари, а државата ја чини репутација, истакнуваат од опозицијата.

Време е да ставиме крај на поделбите на Заев и СДСМ, на граѓани од прв и втор ред. Македонија за сите луѓе! Додаваат од таму.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.