ВМРО-ДПМНЕ утре ќе објави скандал за фамозната зграда на Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов – стои во статус на фејсбук страницата на партијата.

ОД ВМРО-ДПМНЕ најавуваат дека прес-конференцијата во 10:30 часот ќе биде пренесувана во живо преку социјалната мрежа Фејсбук.

Нема полошо од Шилегов за Скопје. Време е за Скопје за сите луѓе! – посочуваат од најголемата опозициска партија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.