Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под Кале, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

4 години се фали дека ќе направи продолжување на булевар Илинден со мост преку Вардар кон Ѓорче Петров, а од тоа нема ништо, покрај Вардар се само дивите депонии како Вардариште кои Шилегов никако да ги исчисти. Шилегов вети многу, а не направи ништо. Тој ќе остане запаметен како најмрзеливиот градоначалник на Скопје, без ниту еден капитален проект, велат од партијата и додаваат:

„4 години единствена преокупација на Шилегов му се матните зделки со градски пари. Да ставиме крај на поделбите на СДСМ. Македонија за сите луѓе!“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.