Од ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека во овие 4 години власт Заев и неговата мафија ништо не изградија, туку само распродаваат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.