Грешките на лекарите во Македонија ги покрива земјата и власта, велат во своето соопштение ВМРО-ДПМНЕ.

Луѓе умираат, но македонското здравство не открива причини, туку само констатира.

Ковачевски го распадна здравството.

Од еден министер кој бараше аплаузи, а ништо освен провизии за себе не правеше, до друг министер кој добил хациенда за коалиција.

Министерството за здравство на власта и служи само за тендери, а за пациентите никој не води грижа.

Одговорност за случајот со Јана и за сите останати нерасветлени ќе има. Уште првиот месец по смена на власта.- стои во соопштението.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.