Kоалициите на СДСМ траат само неколку часа се додека тие самите не се демантираат.СДСМ реформи во својот мандат не донесе. СДСМ донесе сиромаштија, економска криза и хибриден режим, напоменуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Време е СДСМ треба да излезе пред македонската јавност и да каже дали има мнозинство во Собранието и дали ќе прави влада.Доколку не го направи тоа, значи дека тие ова што го прават е манипулирање со граѓаните

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.