Утре во 10 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе обелодени докази како Зоран Заев го има окупирано системот и ги користи институциите за партиски цели, со цел шиканирање на ВМРО-ДПМНЕ, негови кандидати, функционери и активисти.

Овој случај ќе ja извади на површина вистината како функционира власта на Заев, и зошто е наречена хибриден режим. Доказите обелоденуваат дека државниот апарат работи за партијата на власт, а не за граѓаните. Тоа е злоупотреба на систем каква не памети пост воена Европа – велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.