Денеска точно напладне од просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, на прес-конференција ќе се обрати Владо Мисајловски, потпретседател на партијата.

На прес-конференцијата ќе бидат изнесени нови имиња од аферата „Мафија“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.