Функционерите на СДСМ натрупаа милионски имот. Заев, Филипче, Петре Шилегов, Драги Рашковски, Мухамед Зекири и Дарко Каевски да ги продадат хациендите и луксузните автомобили за да има пари за народот, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

Од позиција на власт, Заеви отворија фабрики за марихуана, си продолжија лиценца за ископ на глина за Еленица, добиваат 1.4 милиони евра од МЗШВ, купуваат Мајбах Мерцедеси, Поршеа и разни луксузни автомобили вредни над стотици илјади евра.

Само Трајче Заев да го продаде Мајбахот од 600.000 евра, ќе се купат 10 амбулантни возила.

Дарко Каевски на 30 години има имот од еден стан, 4 милиони во банка и хациенда која ја нема запишано во анкетен лист. Како со пратеничка плата успеал да стигне до тој имот е прашање на кое дополнително треба да одговори пред јавноста, но сега нека ја продаде хациендата со која можат да се купат 3 противпожарни возила.

Драги Рашковски да го продаде џипот и милионскиот имот, исто како и Мухамед Зекири.

Венко Филипче да ја продаде луксузната хациенда на Водно, а Петре Шилегов зградата дивоградба во Карпош, велат од најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ.

Од партијата сметаат дека додека тие трупаат милионски имот народот не може да се прехрани од први до први. Народот живее во беда и сиромаштија, на прагот на животна егзистенција.

За да можат да крадат и да трупаат имот не ја намалуваат ниту акцизата на горивата, предлог на ВМРО-ДПМНЕ кој ако го прифатеа, сега ќе имавме горива и за 25 денари поевтини.

Премногу е, граѓаните масовно да излезат на протест за промени на 18 јуни во 20:00 часот пред влада, и да порачат дека е доста од штетните и криминални политики на расипничката влада на СДСМ и ДУИ, се додава во партиското соопштение.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.