ВМРО-ДПМНЕ денес продолжи со блокирање на улиците во Скопје и во девет други градови, еден од нив е и градот Велес.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.