Петровец, Виница, Карбинци, Прилеп, Градско, Могила, Сопиште, Јегуновце, Босилово

Ова се општините во кои ВМРО-ДПМНЕ доби градоначалници во првиот круг на локалните избори 2021 година.

Ова се првичните и неофицијални информации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.