Најголемата опозициона партија, ВМРО-ДПМНЕ, најави дека денеска ќе обелодени голема афера поврзана со власта.

Утре ќе обелодениме афера, власта во обид да разграби имот вреден над 20 милиони евра по цена од 200 илјади евра. Дали фамилијата на власт е вклучена во оваа зделка?
Утре повеќе за оваа афера на прес конференција во 12 часот – се наведува во вчерашното соопштение на ВМРо-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.