редлагаме да се укине техничката влада за пионот Ковачевски да се охрабри и да излезе на избори, сосе Спасовски, кој ќе му го држи стравот, велат од ВМРО-ДПМНЕ, од каде што формално бараат законски измени за укинување на пржинската влада.

„На ВМРО-ДПМНЕ ѝ одговараат избори кога и да се случат, но на државата ѝ се потребни веднаш. Македонија, поради СДСМ, е западната во четири кризи од кои не може да излезе со истава гарнитура луѓе кои во и ја внесоа државата во таа ситуација, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Целта на укинување на техничката влада пред избори е да се скратат изборните рокови. Од партијата на Мицкоски викендот соопштија и дека се подготвени да разговараат и за барањето на помалите партии за една изборна единица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.