Власта одби да гласа за разрешување на Катица Јанева во Собранието

Со 58 гласови пртоив, од кои мнозинството пратеници од СДСМ и ДУИ, на денешната собраниска седница беше отфрлен предлогот од … Продолжи со читање Власта одби да гласа за разрешување на Катица Јанева во Собранието