Власта не е заразена.
Власта е заразна!
Ќе се најде лек, не може ова лудило вечно да трае-

Коментира денеска актерот Владо Јовановски откако денеска во Собранието, пратениците на владејачката коалиција, Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ и Мирослав Богдановски од ДОМ и покрај тоа што се заразени од ковид-19 дојдоа во Собранието за да гласаат облечени во скафандер.

Тој додава:

После денешниов скандал со скафандери во собранието, ако не се изврши дезинфекција, дезинсекција, и дератизација, плус варосување на ѕидовите, по паѓањето на оваа власт, ќе мора да се реновира зградата од темел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.