Мириса на нова ВЛАДА
Да живее РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!, напиша на фејсбук Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ откако Зоран Заев, премиерот на Македонија најави дека ќе се одржат предвремени парламентарни избори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.