Позитивната мисла и добрината да бидат водилка на секој еден од нас. Посета на Папата Франциск. Скопје, Република Македонија, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на својот Фејсбук, кој заедно со Гордана Силјановска Давкова и генералниот секретар на партијата денеска на плоштадот „Македонија“ во Скопје ја следат историската посета на поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциско на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.