Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, повика на масовност на митинзите кои ги организира партијата за промоција на претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова.

Мисајловски гостуваше во емисијата „Македонски корени од Сиднеј со Јон и Бети Треноски“ и говореше на низа актуелни теми, но посебен осврт даде на потребата од масовност на митинзите.

Митингот во Ѓорче Петров денес започнува во 18:30 часот, а следниот е во Куманово, два часа подоцна.

Целото гостување на Мисајловски, можете да го слушнете во продолжение

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.