Или свирете ја химната до крај и пејте ја сосе Гоце, Питу, Даме и Јане, или не ја галатете. Во спротивно пуштете нешто друго, пр. РЕКВИЕМ (миса за мртвите), напиша актерот Владо Јовановски на својот фејсбук профил.

Страшно и тажно!

Во Битола би рекле, “срташно’тажно”!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.