Владата денеска со почеток во 19 часот, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.

За заклучоците од седницата, од Владата ќе информираат по завршувањето на седницата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.