Влада продава за успех намалено иселување во година на карантини и експлозија на ковид, коментира Богдан Илиевски на статисктиката со која се пофали вицепремиерот за корупција Љупчо Николовски на „Твитер“.

Па дури и ден денес со намалени бројки и вакцинација ни е забранет влез во многу држави, а не пак работа.
Но, од лик кој се фалеше со уапсен путер против корупција, веројатно ова е очекувано, порача Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.