Од Владата за ТВ21 велат дека лучајот „Рекет” е во надлежност на правосудните органи и повикуваат на целосно и ефикасно спроведување на правната држава.

„Случајот „Рекет” е во надлежност на правосудните органи. Владата на Република Северна Македонија повикува на целосно и ефикасно спроведување на правната држава, темелна истрага, утврдување на фактите и утврдување одговорност кај сите вклучени“, велат од Влада за ТВ21.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.