Владата на Република Македонија денеска, (понеделник, 15.06.2020 година) со почеток во 20:30 часот, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.