Владата денеска ќе одржи својата трета седница.

Седницата е закажана со почеток во 12 часот во свечената сала.

како што велат од Владината прес-служба, за заклучоците од седницата ќе информираат со соопштение по нејзиното завршување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.