Не е работа на Владата или на Собранието да назначуваат шеф на новото Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција, смета пратеникот од ДУИ, Артан Груби.

Тоа беше направено пред 4 години и гледаме како излезе, рече Груби, коментирајќи ја изјавата на премиерот Заев, кој предложи прв човек на новото обвинителство да биде обвинителката Вилма Рускоска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.