Решенијата за распоредување во Министерството за внатрешни работи кои беа деонесени пред 3-4 дена од страна на министерот за внатрешни работи Наке Чулев, на ноќната владина седница вчера беа поништени.

Како што соопшти владината прес служба, вчера на седница на Владата, врз основа на Законот за Влада, усвоена е одлука за поништување на 89 решенија за распоредување на работно место што ги донесе министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на 6 и 7 февруари оваа година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.