Владата реагира на текстот од „Инфомакс“ дека веќе паднал Договор со Бугарија за заедничка историја и оти ќе биде потпишан Анекс на Договорот за добрососедство.

Владата категорично демантира дека се прифатени сите барања на другата страна во македонско-бугарските односи, а целосна манипулација е информацијата дека “следува потпишување анекс на договорот-стои во реакција.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.