Досега во земјата се направени вкупно 84.916 тестирања на Kовид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 9026, бројката на оздравени пациенти е 4727, на починати е 414, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3885, објави на Фејбук министерот за здравство, Венко Филипче.

Во последните 24 часа се направени 1700 тестирања, а регистрирани се 241 нови случаи на ковид-19.- Скопје 73-…

Gepostet von Венко Филипче am Samstag, 18. Juli 2020

Во текот на вчерашниот ден (18 јули) се направени 1700 тестирања, а регистрирани се 241 нови случаи на Ковид-19. Починати се 8 лица, по двајца пациенти од Скопје, Тетово и Струга, еден пациент од Гостивар и еден од Струмица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.