Интересен момент од денешното судење за случајот „Рекет 2“ беше признанието на првообвнетиот Бојан Јовановски поврзано со обвинителката во овој процес Вилма Рускоска.

Според Боки една од причините зошто се приклучува кон барањето за изземање на Рускоска е нејзиното однесување кон останатите обвинети во овој случај.

Рускоска бараше од мене лажно да сведочам како Милевски и да ја обвинам Ременски за вмешаност во овој случај-тврди Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.