Предлог – сместувачки капацитети за 400 бегалци од Авганистан:

-Вила Рада Ш, Маврово;
-Вила Петре Ш, Маврово;
-Вила Мила Ц, Пониква.

Во најава е и капацитетот Вила Манулач К, Суви Лаки, Струмичко.
Со нови информации се јавуваме наскоро, коментира саркастично портаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Претходно денеска Владата соопшти дека, засега, 450 авганистански бегалци ќе бидат сместени во хотели, мотели и домови низ Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.