Ахмети е главен гостин на свадбата на својот внук во Зајас.

Претседателот на ДУИ Али Ахмети и пратеник во Собранието вчера е снимен во опуштено издание на свадба во Зајас како води оро и ужива во звуците на албанскиот мелос со зурли и тапани, веејќи го албанското знаме, традицонално украсено за свадбена веселба.

Кога срцето ти пее, а душата игра, пишуваше на една од објавите како опис за видеото со Ахмети, кој бил главен гостин на свадбата на еден од неговите внуци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.