Видео од апсењето на Блерим Ахмети по протестот во Тетово

Полицијата го уапси Блерим Ахмети, организатор на вчерашните протести во Тетово. Видеото може да го погледнете тука.  Имено, вчера беа … Продолжи со читање Видео од апсењето на Блерим Ахмети по протестот во Тетово