Полицијата го уапси Блерим Ахмети, организатор на вчерашните протести во Тетово. Видеото може да го погледнете тука. 

Имено, вчера беа организирани протести во Тетово, каде беше побарана одговорност за трагичниот настан во модуларната болница во Тетово, каде што животот го загубија 14 лица.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.