Десетици илијади граѓани денеска го кренаа гласот на обидите на власта да се откаже од нашиот великан. Македонците и порачаа на власта на СДСМ на чело со Заев да се опаметат и дека Гоце Делчев е нашиот код без кој ќе ја нема и Македонија.

Погледнете како беше на протестот

Гоце Делчев е еден од најсветлите ликови врз чии постулати почива современата македонска држава. Со него нема…

Gepostet von Republika Nedelnik am Dienstag, 15. September 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.