Човекот кој треба да се бори против корупцијата во Македонија, крие од институциите што поседува – открива „Лидер“.

-Како што дознаваме од извори во Антикорупциската комисија, Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски се уште нема доставено анкетен лист за тоа каков се имот поседува и колку се збогатил во изминатите години, пишува порталот.

И на страната на Државната Комисија за Спречување на Корупцијата, не постои неговиот анкетен лист.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.