Сè уште немаме одговор од Министерството за внатрешни работи за инцидентите во СВР Струмица утрово, каде што, според извори, власта се обидува да сокрие случај на поткупување на гласачи и непочитување на полициски час.

Повеќе на линкот:

Во меѓувреме „Нетпрес“ неофицијално дознава дека и Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, лично бил во полициска станица да влијае на полицајците да ги ослободат поткупувачите.

Од СДСМ не беа достапни за да ја потврдат или да ја демантираат оваа информација.

Во Ѓорче Петров, пак, се дели брашно на големо, тоа може да се забележи и од снимката која се појави утрово на социјалните мрежи.

Повеќе на „Нетпрес“ 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.