Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ порача на власта дека порано или подоцна – одговорност ќе има.

Разбиена уште една владина лага. Нема договор со Фајзер, а има провизии за кинески вакцини.
Тоа што сте неспособни сите знаеме, ама тоа што ги лажете граѓаните, луѓе животи губеа и губат, голем дел трауми ќе носат со себе цел живот, ви ветувам дека ќе има одговорност. Порано или подоцна. Подгответе се, порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.