Александар Верушевски, син на советникот на премиерот Зоран Заев, Зоран Верушевски, на својот фејсбук профил со низа напади врз актуелната власт:

За сите оние кои се чудат на новата власт – неблагодарна шутрачка вештачка, недоквакана целина. За нивните постапки, неприлики, лаги, интриги, дворски игри. За многу скоро време на сите ќе ви биде јасно:

1.Зошто немаме систем

2.Зошто не функционира правната држава

3.Зошто нема однос према поединецот

4. Зошто све прокоцкаа

Само ќе ви кажам следното
Порасипани луѓе од овие (секоја чест на исклучоци)
повалкани
поискварени ѓаволски ситни души
досега немало

По ова следува дообјаснување во коментар во кој посочува дека тој е најмногу виновен – како што се нарекува будала тешка, што СДСМ,, нарекувајќи ги идиоти, се на власт во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.