Не сум платен да правам план, а го направив утрово, пишува Венко Глигоров под планот против загадувањето кој го изработил, со порака до заменик министерот за животна средина Јани Макрадули.

Ти си платен да се грижиш за животната средина, а освен по конференции и кукање дека немаш пари – не видовме ништо конкретно. Ако овој план се прифати, на него ќе се налепат донации од разни места. Е сега, проблем е што не може да има аванта бидејќи нема да има тендер за крупни набавки, но барем ќе направиш нешто добро и здраво за себе и за своите најблиски, ако ништо друго, пишува Глигоров.

Планот може да го прочитате на „Фокус“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.