Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски излезе со коментар за нападите против него за вмешаност во случајот „Монструм“. Ова следува откако претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во сведочењето пред судот рече дека нема никакви докази дека Вељановски е поврзан на било каков начин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.