„Штелувањето” анкети за Н.Груевски постоело и нивното толкување било различно.

Но објавувањето непостоечки анкети е нов врв. На З.Заев и Р.Поповски. И на нивните “акредитирани” портали и медиуми.
Санкции? @znmsobranie? Етички суд на медиуми?, пишува Ивон Величковски на Твитер.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.