Претседателот на владата Зоран Заев денес беше во посета на Велес.Заев во Велес беше пречекан со транспаренти на кои стоеше јасна порака:„Оди си Заев, Велес не те сака“ и „Предавници не сте добредојдени во Велес“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.