По последната изјава на премиерот Зоран Заев дека младите не се преоритет, ,младите од градот Велес револтирани го поздравија со герила акција.

Младите велешани решија да му пренесат на Заев и на СДСМ дека тие ги избркаа младите од Македонија, дека градот Велес станал град на пензионери.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.