Вечерва во во 18 и 10 емисијата „Што не е јасно“ на Алфа ќе гостува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ на кои ќе говори за повеќе актуелни теми

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.