„Заспиј ако можеш ” со Горан Момироски и Драган Милосављевич вечерва во 22:30 часот гостин е човекот што планира да го порази најмоќниот македонски политичат во неговата изборна единица. Како Охриѓанецот Александар Николовски ќе се бори во вилаетот на Зоран Заев во Струмица , Прилеп , Гевгелија , Кавадарци , Неготино и другите места во изборната единица четири.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.