Вечерва во 21 и 40 минути на „Алсат во емисијата „360 степени гостин е лидерот на ВМРО-ДПМНЕХристијан Мицкоски.

Ќе се разговара за изборниот исход, предизборните анкети, потенцијалниот партнер по изборите, законот за јазици, идејата на партијата за уставни измени според принципот на „единствена македонска нација“, договорите со Грција и со Бугарија, нивното влијание на процесот на преговори со Европската Унија, состојбите во судството, случајот „Империја“…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.