Повеќе од 500 потреси се регистрирани во Албанија, по силниот земјотрес од 6.4 степени по Рихтер. Најновиот земјотрес беше регистриран вечерва во 23:19 часот.

Земјотресот бил со магнитуда од 4,3 Рихерови степени, со епицентар во Исем, во близина на Драч.

Земјотресот силно е почувствуван и во Охрид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.