И вечерва пратеници и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја минат пред Владата.

Претседателот на партијата Христијан Мицкоски објави фотографија направена на булеварот „Илинден“ пред Владата, каде што е поставен кампот на демонстрантите.

За македонцките работи, напиша Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.