Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил најави дека вечерва на од 19 часот ќе биде емитувана емисијата „Трилинг“ со Горазд Чомовски на Телевизија 24.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.